Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Głogowie działalność rozpoczął w lutym 1998r. Przez 11 lat funkcjonował przy ul. Andromedy 23, a od czerwca 2009r. działalność ośrodka prowadzona jest w nowej siedzibie przy ul. Neptuna 33.
Początkowo działał w strukturach Domu Pomocy Społecznej w Głogowie - jako jego filia.
Zgodnie z Uchwałą Nr XI/85/2011 z dnia 8 listopada 2011 roku w sprawie utworzenia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy od dnia 1 stycznia 2012 roku stanowi samodzielną jednostkę samorządową. Realizuje zadania z zakresu administracji rządowej, określone w Ustawie o Ochronie Zdrowia Psychicznego oraz Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z dnia 9 grudnia 2010 roku, w sprawie środowiskowych domów samopomocy.
Dom przeznaczony jest dla 60 osób dorosłych, cierpiących na zaburzenia natury psychicznej i/lub niepełnosprawność intelektualną, zamieszkałych teren Powiatu Głogowskiego i powiatów ościennych.
Osoby przyjmowane są do Domu na podstawie decyzji administracyjnej Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie - wydawanej z upoważnienia Starosty Głogowskiego.
Dom jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 17.00.
Budynek ośrodka jest dwukondygnacyjny, dostosowany dla potrzeb osób z dysfunkcją narządów ruchu. Na parterze znajdują się: biuro kierownika zespołu wspierająco-aktywizującego, sala dzienna, sala terapii ruchowej, pracownia kulinarna, pracownia terapii zajęciowej, pokój wypoczynkowy, pracownia techniczna, szatnia oraz toalety.
Na piętrze znajdują się: pracownia ceramiki, terapii zajęciowej, świetlica, sala komputerowa, pracownia krawiecka, sala doświadczania świata, kuchnia z jadalnią
oraz biura dyrekcji, administracji, pracownika socjalnego, psychologa i pedagoga.
Ośrodek wyposażony jest we wszystkie niezbędne do terapii sprzęty i urządzenia, a pomieszczenia są w miarę przestronne. Umeblowanie pomieszczeń jest bardzo funkcyjne i estetyczne.
Wesoła kolorystyka i przyjemne barwy sprzyjają rodzinnej atmosferze. Ściany zdobią dzieła i wytwory pracy użytkowników. Wiele elementów wystroju Domu jak serwety, kilimy to prace podopiecznych. Cieszą oko, budzą podziw i wyzwalają pozytywne emocje.
Ważny jest także fakt korzystnego położenia placówki w centrum dużego osiedla, z bliskością komunikacji miejskiej.
Zainteresowane osoby niepełnosprawne serdecznie zapraszamy.